Берое надигра Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

Борил Гочев
10:28, 04.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.
берое надигра монтана 2003 женското баскетболно първенство

Отборът на Берое Стара Загора надигра с 99:75 (16:21, 28:13, 28:24, 27:17) като състава на Монтана 2003 в среща от 7-ия кръг на родното баскетболно първенство за жени.

По този начин шампионките продължават без загуба от началото на сезона, но въпреки това засега остават на второ място в подреждането именно зад отбора на Монтана 2003, като и двата тима имат по 14 точки. Съставът от северозападна България обаче има мач повече.

Вчерашният двубой в зала "Младост" започна с предимство за домакините, които спечелиха първата част с 21:16.

Още до почивката обаче гостите от Стара Загора обърнаха развоя на срещата и до края не допуснаха да се стигне до обрат, за да стигнат до победата след 99:75.

За победителките Теодора Динева стана най-резултатна с 31 точки, а Гергана Иванова добави 19.

В същото време Моника Рийд отново бе над всички за Монтана 2003, реализирайки 26 точки, докато Габриела Николова завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 10 борби.

Тайсън Фюри надви за трети път Дерек Чисора
ГЕРБ с два варианта за кандидат-премиер: Борисов или неутрален кандидат в общо управление