Берое не срещна затруднения при домакинството си на Етър

Себастиан Вия изпъкна с два гола за победителите

22:11, 29.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
берое спря пропадането първа лига успех черно море
Снимка: startphoto.bg

Берое победи Етър с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Себастиан Вия се разписа на два пъти през първото полувреме, преди Хавиер Силго да оформи крайния резултат.

"Заралии" поведоха в резултата на стадион "Берое" в Стара Загора след малко над половин час игра. Себастиан Вия стреля извън наказателното поле по земя за 1:0.

Домакините бяха далеч по-активни в преден план през първата част. Уерик Каетано можеше да запише името си сред голмайсторите, но стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

Възпитаниците на Хосе Ачиари все пак удвоиха преднината си преди почивката. Авторът на първото попадение с еозова очи в очи с противниковия вратар и с изстрел в далечния ъгъл оформи крайния резултат.

Още в първите минути на второто полувреме си пролича, че ще бъде изключително трудно на гостите да измъкнат нещо от двубоя. Горка Ларусеа получи втори жълт картон и бе изгонен за игра с ръка.

Старозагорци се възползваха от численото си преимущество на терена в последната минута от редовното време. Резервата Хавиер Силго завърши контраатака и отбеляза първия си шампионатен гол.

Берое заема 11-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Етър остава на последното 16-о място в подреждането с 14 пункта.