Снимка: ПФК Берое
от БНТ
21:56, 20.05.2022
Чете се за: 01:37 мин.

Отборът на Берое (Стара Загора) ще играе бараж с четвъртия в класирането на Първа лига Ботев (Пловдив) за място в квалификациите на Лигата на конференциите.

Това стана факт след гостуването на "заралии" на Арда (Кърджали) в двубой от последния 32-и кръг на футболното ни първенство. Съставът на старши-треньора Петър Хубчев загуби минимално с 0:1 от този на Александър Тунчев и зае седмото място в таблицата, след като тимът на ЦСКА 1948 завърши наравно 1:1 с Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Единственото попадение на "Арена Арда" в Кърджали бе отбелязано в 10-ата минута, когато след хвърляне от тъч Светослав Ковачев получи топката от Милен Желев и с удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Генадий Ганев.

Четвърт час преди края на редовното време "старозагорци" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Петко Ганев срещу Бен Юсеф, но изпълнението на Симеон Мечев от бялата точка срещна страничния стълб.

В класирането Берое (Стара Загора) събра актив от 41 точки, колкото има и осмият ЦСКА 1948, но "зелените" имат предимство в преките двубои.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Кристалина Георгиева за "Панорама": Време е за много внимателно харчене