Берое поведе на Монтана 2003 във финалната серия за титлата в женското баскетболно първенство

берое поведе монтана 2003 финалната серия титлата женското баскетболно първенство
Снимка: БК Берое Стара Загора
17:05, 26.04.2023
Чете се за: 03:02 мин.

Отборът на Берое (Стара Загора) поведе с 1:0 победи във финалната серия за титлата в първенството на България по баскетбол за жени. Берое надигра Монтана 2003 със 74:42 (12:15, 21:12, 19:10, 22:5) като домакин в първата среща от плейофа за златните медали.

Сблъсъкът е повторение на финала от последните четири издания на шампионата, извън 2020 година, когато първенец не бе излъчен.

Старозагорки, които преследват трета поредна шампионска титла на България, отново ще приемат Монтана 2003 в четвъртък, 27 април от 18.00 часа, а на 30 април серията се мести в Монтана, където предстоят третият и евентуално четвъртият двубой. Играе се до три победи от пет възможни срещи.

Вицешампионките от Монтана 2003 започнаха по-концентрирано двубоя в зала „Общинска“ и поведоха с 11:0, а в средата на първата четвърт авансът им бе 13:2. Последва силна серията за домакините, които намалиха до 10:13 при оставащи по-малко от 2 минута от първия период, а след 10 минути игра изоставаха с 12:15.

Гостите отново увеличиха разликата до 8 точки при 22:14 в началото на втората част. Старозагорки пак наваксаха и се доближиха на точка от Монтана 2003 при 24:25 след кош на Радостина Христова по-малко от 4 минути до почивката. С точни изстрели от наказателната линия Виолина Кочева донесе за първи път в мача аванс за Берое от 27:25 при оставащи две минути и половина от първото полувреме. До почивката домакините се откъснаха с 33:27.

През второто полувреме състезателките на Берое владееха инициативата и натрупаха преднина от 15 точки преди заключителните 10 минути – 52:37. В тях домакините вдигнаха разликата до 32 точки, като нямаха проблеми да стигнат до първия си успех в серията и да продължат без загуба в първенството.

Цветомира Наумова и Жаклин Златанова реализираха по 17 точки за победата на Берое, като Наумова добави 3 борби и 4 асистенции, а Златанова – 12 борби и 6 асистенции. Радостина Христова се включи с 12 точки, 6 борби и 2 асистенции.

За Монтана 2003 най-резултатна бе Габриела Николова с 10 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Тази вечер в Самоков ще стартира и серията за бронзовите медали в първенството на България по баскетбол за жени, където Рилски спортист посреща Шампион 2006.

Вратарят на Пирин Благоевград е получил предложение да премине в кипърски клуб през лятото
Село Дъбравите може да остане без вода заради спряна дейност на търговско дружество