Берое зарадва феновете си с победа с близо 30 точки разлика преди плейофите в НБЛ

берое зарадва феновете победа близо точки разлика плейофите нбл
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ
21:06, 26.04.2023
Чете се за: 01:37 мин.

Отборът на Берое зарадва феновете си с победа с близо 30 точки разлика преди плейофите. Старозагорци надвиха Черно море Тича в последния за „моряците“ мач за сезона с категоричното 104:75.

„Зелените“ финишираха на седмо място в класирането, като по този начин в четвъртфиналната серия ще се изправят срещу Балкан. За „моряците“ това беше последен мач за сезона в баскетболното първенство.

Мачът започна добре за баскетболистите на Бойко Миленков, които бързо наложиха своето темпо и се оттеглиха с комфортна преднина от 19 точки на почивката. След нея те продължиха да увеличават разликата и въпреки равностойната последна четвърт, не се стигна до изненади.

Дариъс Хол беше най-резултатен за Берое със 17 точки, Даниел Пюрифой завърши с дабъл-дабъл – 16 точки и 11 борби, а по 15 точки вкараха Келси Барлоу и Александар Тодорович. 11 добави Робърт Георгиев, а 10 наниза Дарин Иванов.

За Черно море Иван Спиров се разписа с 22 точки, а 18 добави Тач Ънру. Със 17 се включи Костадин Лазаров.

Недоволство в Обзор след решението на служебния кабинет да не се отделя в отделна община
Станислав Генчев: Имаше много голяма класа в представянето на футболистите на ЦСКА 1948