Без изненади в първия кръг на Държавното първенство по бадминтон за мъже и за жени в София

без изненади първия кръг държавното първенство бадминтон мъже жени софия
Снимка: БФ бадминтон
17:01, 26.04.2024
Чете се за: 01:30 мин.

Фаворитите стартираха с победи на Държавното първенство по бадминтон за мъже и за жени в столичната зала "Европа".

При смесените двойки водачите в схемата Стилиян Макарски и Диана Макарска спечелиха срещу Тодор Табаков и Радостина Костадинова с 21:8, 21:15. Иван Русев и Калояна Налбантова надделяха над Марин Маринов и Живка Костадинова с 21:12, 21:12.

Лидерът в схемата при мъжете Иван Русев елиминира Георги Киров с 21:12, 21:15, Димитър Янакиев спечели срещу Марин Маринов с 21:8, 21:5, а номер 2 Илиян Стойнов надделя над Добромир Добрев с 21:8, 21:10.

При жените поставената под номер 1 Калояна Налбантова постигна лесен успех над Памела Александрова с 21:8, 21:10, а Христомира Поповска победи Виктория Попова с 21:8, 21:13. Стефани Стоева спечели срещу Михаела Златанова с 21:7, 21:6.

На двойки мъже номер 1 Стилиян Макарски и Иван Русев се класираха за втория кръг, след като нямаха проблеми срещу Стефан Господинов и Христо Пенчева и спечелиха с 21:17, 21:10.

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева разгромиха на старта Мира Георгиева и Йоана Йорданова с 21:9, 21:5.

Срещите от втория кръг на шампионата ще започнат в 17:00 часа.

Чете се за: 00:57 мин.
Гледайте Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България" на 8 май от 20:00 ч. по БНТ 3
17:31, 07.05.2024
Чете се за: 01:52 мин.
Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър в Маутхаузен
17:11, 07.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Жирона търси алтернатива в съседна Барселона да приема мачовете от Шампионската лига
Чете се за: 01:47 мин.
Фейт Кипиегон: Основната ми цел е да защитя титлата на 1500 м.
16:03, 07.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Флуминензе обявява Тиаго Силва в близките седмици
15:50, 07.05.2024
Златната топка на Диего Марадона от световното първенство през 1986 година ще бъде продадена на търг във Франция
15:42, 07.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
6 хиляди полицаи ще бъдат мобилизирани за пристигането на олимпийския огън в Марсилия на 8 май