Бохум с важна победа в борбата за оцеляване в Бундеслигата

"Фау Еф Ел" са вече 14-ти след победата като домакин с 3:2 над Хофенхайм.

бохум важна победа борбата оцеляване бундеслигата
от БНТ , Източник: БТА
09:35, 27.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Бохум победи като домакин с 3:2 Хофенхайм в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Головете за победителите отбелязаха Кевин Щьогер с два и Феликс Паслак, а за гостите на два пъти в края на мача се разписа Андрей Крамарич.

Със спечелените три точки Бохум се изкачи на 14-то място в подреждането с актив от 30 точки, което означава, че е на три пункта от зоната на плейофа за оцеляване. До края на първенството остават още четири кръга, а Хофенхайм е девети с 42 точки.

Бохум поведе в резултата в 34-та минута чрез Щьогер, който се разписа директно от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част Паслак удвои резултата. В 64-та минута отново Кевин Щьогер бе точен за 3:0.

До края на срещата Хофенхайм върна две попадения, чрез хърватският национал Андрей Крамарич.