Боксьорът Хавиер Ибаниес донесе на България трети златен медал от Европейските игри в Полша

боксьорът хавиер ибаниес донесе българия трети златен медал европейските игри полша
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bг
15:13, 02.07.2023
Чете се за: 01:45 мин.

Натурализираният кубински боксьор Хавиер Ибаниес спечели трети златен медал за България от Европейските игри в Полша, след като триумфира в категория до 57 кг.

В спора за златото Ибаниес надигра категорично с 5:0 гласа (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) представителя на Испания Хосе Бротон Килес.

Българският национал имаше пълен контрол върху случващото се на ринга и въпреки че в първия рунд цели двама от съдиите дадоха предимство за неговия опонент в следващите две части не останаха никакви съмнения кой е по-добрия от двамата боксьори и победата закономерно отиде при Хавиер Ибаниес.

Освен златния медал в Полша роденият в Куба състезател спечели и квота за Летните олимпийски игри в Париж 2024, като тя стана факт още с достигането му до полуфиналите в категорията.

Титлата пък е втора за България в боксовия турнир на Европейските игри след златото на Станимира Петрова във вчерашния ден при 54-килограмовите. Към тях може да прибавим и среброто на Светлана Каменова в категория до 57 кг при дамите, както и бронза на Йордан Морехон при най-тежките над 92 кг.

"Европейци": Как белият врачански камък се прочу на 5 континента?
Съветът на ЕС прие позицията на България в защита на производителите на етерични масла