Борислава Христова бе най-резултатна за Сепси, но тимът допусна шеста поредна загуба в Евролигата

Капитанът на българския национален отбор за жени завърши с 18 точки, 5 борби и 1 асистенция за 36 минути на терена.

борислава христова точки сепси тимът играе групите евролигата
Снимка: FIBA
19:53, 22.11.2023
Чете се за: 01:22 мин.

Българската националка Борислава Христова и нейният клубен тим Сепси загубиха гостуването си на турския Фенербахче с 63:110 (13:34, 11:25, 22:31, 17:20) в двубой от шестия кръг в група „А“ от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за жени.

Фенербахче записа шести пореден успех и продължава без загуба в челото на временното класиране в групата. Тимът на Сепси е на другия полюс и допусна шесто поредно поражение, като заема предпоследната, седма позиция.

Капитанът на българския национален отбор за жени Борислава Христова бе най-резултатна за Сепси с 18 точки, 5 борби и 1 асистенция за 36 минути на терена.

От съотборничките й Елън Нистром завърши с 13 точки и 3 борби, а за домакините от Фенербахче по 24 реализираха Кайла Макбридж и Николина Милич.

В следващия кръг от Евролигата съставът на Сепси ще посрещне френския АСВЕЛ (Лион) в Румъния на 29 ноември.

Напусна ни волейболната легенда Георги Константинов
Монтана победи като гост Черно море в мач от шестия кръг на мъжкото волейболно първенство