Борусия навакса два гола пасив срещу Байерн и все точка от "Дер Класикер"

21:28, 08.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.
борусия навакса два гола пасив байерн все точка дер класикер
Снимка: БГНЕС

Отборите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в голямото дерби на германския футбол от деветия кръг на Бундеслигата.

Шампионите откриха резултата на „Сигнал Идуна Парк“ в 33-ата минута с първия си точен изстрел в мача. Автор на попадението бе Леон Горецка, който стреля по земя от дъгата на наказателното поле на „жълто-черните“, пращайки топката в долния десен ъгъл на стража Александър Майер.

Баварците удвоиха преднината си в двадесет минути по-късно, когато Лерой Сане получи топката зад дъгата на пеналтерията на домакините и стреля, вратарят Майер се докосна топката с двете си ръце, но тя влетя в десния му ъгъл.

Борусия намали изоставането си в 74-ата минута чрез Юсуф Мукоко, а в последната минута на редовното време пък Кингсли Коман от състава на Байерн бе изгонен от игра с директен червен картон.

„Жълто-черните“ стигнаха до изравняване в петата минута от добавеното време благодарение на попадението на Антони Модест.

В класирането Байерн и Борусия имат по 16 точки, като колосът от Бавария е трети, а тимът от „Сигнал Идуна Парк“ е четвърти.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!