Боряна Калейн спечели втори медал от Световните игри в САЩ

Боряна Калейн
Снимка: БГНЕС
07:16, 14.07.2022
Чете се за: 01:37 мин.

Боряна Калейн спечели втори медал от турнира по художествена гимнастика на Световните игри в Бирмингам, САЩ. Тя завоюва сребърно отличие във финала на лента, след като вчера се окичи със златото на обръч.

Във втория състезателен ден Боряна Калейн получи 32.650 точки за изпълнението си на лента и се нареди на второ място след Дария Атаманов от Израел (32.750), а бронзът е за Виктория Оноприенко от Украйна с (31.750).

Във финала на бухалки състезателката на треньора Марияна Памукова завърши на четвърта позиция с 31.350 точки.

Другата българска представителка Ева Брезлиева влезе единствено на този уред във финалите и завърши на пето място (30.600). Златото е за София Рафаели от Италия (33.050).

Световните игри са състезание за неолимпийски спортове или дисциплини. В турнира по художествена гимнастика има само финали на отделните уреди, без многобой.

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Още Спорт

Депортиво Алавес и Жирона не се победиха в драматична среща с четири гола
00:36, 11.05.2024
Чете се за: 01:30 мин.
Щутгарт спечели минимално в Аугсбург и временно излезе на втора позиция в Бундеслигата
00:23, 11.05.2024
Интер разгроми Фрозиноне и подгони клубния си рекорд в Серия "А"
00:12, 11.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Арина Сабаленка започна с трудна победа в Рим, Кенин елиминира Жабер
23:46, 10.05.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Новак Джокович потегли с победа в Рим, Зверев също продължава напред, но Рууд отпадна
23:13, 10.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.