Ботев Пд загуби от тима на Подолски в мач със седем гола

На полувремето "канарчетата" се оттеглиха с три гола пасив.

ботев пловдив проведе първа тренировка турска земя
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
18:10, 23.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Ботев Пд загуби с 3:4 от Гурник Забже първата си контрола от лагера в Анталия. Пред погледа на президента Антон Зингаревич "канарчетата" се оттеглиха на почивката с три гола пасив. През втората част обаче те значително подобриха играта си и стигнаха до по-приемливо като цифрово изражение поражение.

Още в деветата минута Луукас Подолски пусна страхотен извеждащ пас за поляците, а Себастиан Мушолик вкара за 1:0 във вече опразнената врата на Ботев. А само няколко минути по- късно Адриан Капралик бе сам срещу вратаря Даниел Кайзер, преодоля го и удвои резултата в полза на полския Гурник.

След като Уме Емануел пропусна страхотна възможност за пловдивския тим, полският отбор вкара трети гол във вратата на Кайзер, а точен отново бе Себастиан Мушолик.

Ботев започна по- добре второто полувреме и в 59' Фаустас Степонавичюс вкара страхотен гол от далечно разстояние за 3:1. В 65-ата минута обаче поляците реализираха отново, след като Пьотр Кравчик преодоля спокойно Стефан Смъркалев.

Минути по- късно "канарчетата" все пак стигнаха до втори гол. След добро взаимодействие между Мартин Секулич и Степонавичюс Ботев стигна до 4:2. Секунди преди края на срещата Мартин Секулич изведе отлично Красиан Колев, който се разписа за крайното 3:4.