Божидар Саръбоюков отпадна от квалификациите на световното първенство

14:16, 23.08.2023
Чете се за: 01:22 мин.
Божидар Саръбоюков
Снимка: Startphoto.bg

Божидар Саръбоюков отпадна от квалификациите на световното първенство по лека атлетика в Будапеща.

Световният вицешампион за младежи в скока на дължина от Йерусалим постигна 7,74 метра от втория си опит. С останалите си опити постигна 7,54 м и 7,53 м. Дебютантът не успя да се класира за финала, за който бяха нужни 8 м. Лекоатлетът завърши на 21-ото място в класирането от 37 скачачи.

Ямаецът Уейн Пинък скочи 8,54 м и записа най-добрия резултат. Освен него нормата от 8.15 м преминаха Малдиадис Тентоглу (Гърция) с 8,25 м и Кери Маклеод (Ямайка) с 8,19 м.

След тях влязоха Алехандро Парада (Куба) с 8,13 м, Симон Ехамер (Швейцация) с 8,13 м, Уилям Уилямс (САЩ) с 8,12 м, Таджей Гейл (Ямайка) с 8,12 м, Радек Юшка (Чехия) с 8,10 м, Маркис Денди (САЩ) с 8,08 м, Тобиас Монтлер (Швеция) с 8,03 м и Джесуин Олдрин (Индия) с 8 м.

Бъдете с БНТ и световното първенство по лека атлетика!

Кражба на медикаменти за около 200 000 лв. е извършена във Видин
Със 126 състезатели от 28 държави ще стартира Колоездачната обиколка на България