Бразилия нанесе първа загуба на Италия на Световното първенство по волейбол за жени

Борил Гочев
08:48, 05.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.
бразилия нанесе първа загуба италия световното първенство волейбол жени

Отборът на Бразилия надигра състава на Италия с 3:2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:21, 17:15) и по този начин нанесе първо поражение на "Скуадра Адзура" от началото на Световното първенство по волейбол.

"Скуадра Адзура" имаше преднина в двубоя, но в крайна сметка "Селесао" стигна до обрата и след много оспорван пети гейм бразилките се поздравиха с петия си успех от началото на шампионата в Полша и Нидерландия.

За победителките Габриела Гимараеш стана най-полезна с 30 точки, но най-резултатна в двубоя стана Паола Егону от тима на Италия с 37 пункта.

Въпреки поражението си италианките са на първото място в група Е с баланс от пет победи и една загуба и актив от 16 точки, докато със същия баланс Бразилия заема третото място в подреждането с 14 пункта. Между двата тима в класирането се намира състава на Япония.

Към фазата на четвъртфиналите ще продължат първите четири отбора в крайното класиране в тази група Е, като под внимание ще се вземат и резултатите на отборите от първата групова фаза.

Турция записа пета победа. Воденият от Джовани Гуидети тим надигра Германия с 3:0 (25:21, 25:18, 25:21) в среща от група F в Лодз.

Най-резултатна бе Еда Ердем Дюндар с 14 точки (2 аса, 2 блокади), с 12 точки завърши Ханде Баладън. За съперника Дженифер Яниска бе над всички с 16 точки (1 ас, 1 блокада).