неймар доближи гола рекорда пеле бразилия
Снимка: БГНЕС
23:22, 27.09.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Бразилия победи Тунис с 5:1 в контрола, играна на стадион “Парк де Пренс” в Париж.

“Селесао” упражни натиск и откри резултата в 11-ата минута. Рафиня засече с глава центриране в наказателното поле на Каземиро.

Африканците изравниха седем минути по-късно. Монтасар Талби бе точен с глава, след като засече центриране от пряк свободен удар на Енис Слиман.

Ричарлисон върна аванса на тима си в ответната атака. Нападателят получи подаване от Рафиня и направи резултата 2:1. Крилото на Тотнъм има 7 гола в последните си 6 мача с националната фланелка.

Възпитаниците на Тите получиха дузпа след нарушение на Айса Лайдуни. Неймар покачи аванса на символичните домакини.

Преди почивката Ричарлисон върна жеста на Рафиня и асистира за 4-ото попадение на отбора. Полузащитникът на Барселона стреля по трева от ръба на наказателното поле.

Символичните гости останаха с човек по-малко след директен червен картон за Дилан Брон за грубо влизане.

След паузата появилия се на почивката Педро също записа името си сред голмайсторите с удар от движение. Той е 33-ият различен футболист с гол под ръководството на Тите.

Двата отбори бяха играли един срещу друг само веднъж – през 1973 г., когато Бразилия печели с 4:1.