Бразилката Беатриз Адад Мая се класира за първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем

Тя стана първата представителка на Бразилия след Мария Буено, която достига до полуфиналите на "Ролан Гарос" през 1966 година.

бразилката беатриз адад мая класира първия полуфинал турнирите големия шлем
14:57, 07.06.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Бразилката Беатриз Адад Мая се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

В четвъртфинален мач тя надигра тунизийката Онс Жабер с 3:6, 7:6(5), 6:1 след 2 часа и 31 минути игра. 27-годишната тенисистка записа третата си поредна трисетова победа в турнира и стана първата представителка на Бразилия след Мария Буено, която достига до полуфиналите на "Ролан Гарос" през 1966 година.

Преди началото на надпреварата в Париж Адад Мая никога не беше преодолявала втори кръг на сингъл на турнир от Големия шлем и след колебливия първи сет, който изигра срещу финалистката от последните издания на "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ, изглеждаше, че пътят ѝ ще приключи тук.

В първия сет Адад Мая на три пъти загуби сервис геймовете си и бе догонваща в резултата още от самото начало.

Бразилката обаче стабилизира представянето си във втората част на мача. В нея и Адад Мая, и Жабер не допуснаха нито един пробив, което доведе до тайбрек. В него бразилката, която е пред влизане в топ 10 на световната ранглиста, поведе с 6:3 точки. Жабер отрази първите два сетбола, но при третия не успя да се справи и сетовете бяха изравнени.

В третия игровото предимство премина изцяло на страната на Адад Мая. Тя поведе бързо с 3:0 гейма с два пробива и подпомогната от 14-те непредизвикани грешки на Жабер затвори мача с 6:1 гейма.

В полуфиналите поставената под номер 14 Адад Мая ще играе с победителката от срещата между двукратната шампионка Ига Швьонтек от Полша и американката Коко Гоф. Мачът между двете е повторение на миналогодишния финал, който Швьонтек спечели в два сета.

Четири български отбора ще играят в европейските клубни турнири по волейбол за мъже
Юношеският ни национален тим ще изиграе четири контроли и приятелски турнир в Турция