Челси не успя да победи Лестър у дома, но си гарантира третото място във Висшата лига

00:25, 20.05.2022
Чете се за: 01:25 мин.
челси успя победи лестър дома гарантира третото висшата лига
Снимка: БГНЕС

Отборът на Челси завърши наравно 1:1 при домакинството си на Лестър в двубой от предпоследния 37-и кръг на английската висша лига.

"Лисиците" откриха резултата в 6-ата минута, когато топката попадна в Джеймс Мадисън отдясно на наказателното поле на "сините", а полузащитникът на Лестър шутира плътно и топката се озова в десния ъгъл на вратата, пазена от Едуар Менди.

Домакините изравниха резултата в 37-ата минута. Рийс Джеймс получи топката в центъра на терена, напредна към вратата на гостите и центрира меко в наказателното поле, където на втора греда Маркос Алонсо стреля с воле от движение и се разписа в близкия долен десен ъгъл на стража Каспер Шмайхел.

По този начин тимът от "Стамфорд Бридж" си гарантира третото място в класирането кръг преди края на кампанията. Челси събра актив от 71 точки, на три пункта пред четвъртия Тотнъм, като "шпорите" са с по-лоша голова разлика. Съставът на Брендън Роджърс заема деветото място с 49 пункта.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!