Черно море изненада лидера във волейболния елит Левски, победи за Дея спорт и Монтана

21:54, 04.12.2022
Чете се за: 02:40 мин.
левски разгроми цска затвърди начело волейболното първенство мъжете
Снимка: ВК Левски София

Левски бе далече от нивото, което демонстрира през настоящия сезон, и загуби с 0:3 гейма (22:25, 19:25, 22:25) при гостуването на "Черно море" в среща от 9-ия кръг на волейболния елит.

Това бе втора загуба за водения от старши треньора Николай Желязков тим след тази от "Монтана" с 2:3 в първия двубой от кампанията. Последваха 7 победи, за да се стигне до срещата във Варна.

Двубоя пропусна капитанът на "сините" Владислав Иванов. Либерото има мускулна травма.

Първата и третата част вървяха равностойно до средата, след което домакините вземаха аванс и стигаха до успешен край. "Черно море" спечели втория гейм с по-голяма разлика.

Най-резултатен за гостите бе диагоналът Венислав Антов с 18 точки, като 5 от тях бяха от начален удар. Лазар Бучков добави 10 точки. Центърът направи 4 успешни блокади.

След мача край морето столичани отстъпиха лидерската позиция във временното класиране на първенството. На нея се настани Монтана с 21 точки (8 победи/1 загуба). Левски е втори със същия точков актив, но със 7 победи и 2 загуби.

В следващия кръг волейболистите на Желязков приемат Пирин Разлог. Мачът в зала "Левски София" е на 9 декември от 17:30 часа.

Монтана се изкачи на върха в подреждането след успех над Берое с 3:2 гейма (21:25, 25:18, 22:25, 25:17, 17:15).

Старозагорци на два пъти повеждаха в геймовете, преди гостите да стигнат до обрат и заслужено да се поздравят с успеха в зала "Иван Вазов".

Стефан Иванов бе най-резултатен в мача с 25 точки.

Дея спорт се наложи над Добруджа с 1:3 (14:25, 18:25, 25:18, 12:25) в зала "Добротица".

Бургазлии бяха водени от помощник треньора – Андрей Николов, след раздялата с Венцислав Симеонов.

Най-резултатен бе Жулиен Георгиев с 21 точки.

Дея спорт е 7-и, докато Добруджа остава на последната 12-а позиция без победа.