Четири българки продължават на четвъртфиналите на двойки на турнир по бадминтон в Исландия

На двойки мъже Станимир Терзиев и Красимир Тодоров претърпяха поражение

гергана павлова загуби четвъртфиналите турнира загреб
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
17:41, 27.01.2024
Чете се за: 01:30 мин.

Четири българки продължават на четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Рейкявик (Исландия).

Поставените под №1 Михаела Чепишева и Цветина Попиванова победиха Герда Войтеховская (Литва) и Дрифа Хардардотир (Исландия) с 21:18, 21:13 за 33 минути. Следващите им съпернички са Джени Чан (Швеция) и Сара Хьогнадотир (Исландия).

Таня Иванова и Гергана Павлова, трети в схемата, елиминираха Мия и Сана Тхоркилдсхьой (Фарьорски острови) с 21:19, 21:16 за 30 минути и по-късно днес ще играят с датчанките Софи Моесгорд и Анна Мурицен.

Павлова и Чепишева отпаднаха във втория кръг на единично. Шестата поставена Павлова загуби от Кайса Ван Далм (Дания) с 11:21, 19:21 за 30 минути, а Чепишева отстъпи пред третата в схемата Петра Поланч (Словения) с 20:22, 12:21 за 37 минути.

На двойки мъже Станимир Терзиев и Красимир Тодоров претърпяха поражение във втория кръг от вторите в схемата Матю Абела (Малта) и Максим Гринблат (Израел) с 19:21, 11:21 за 30 минути.

Още Спорт

Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Александър Лазаров се завърна на корта със загуба срещу бивш номер 16 в света
17:34, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Как се справят спортистите с голямата часова разлика и какво е таймирана тренировка? (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Диего Шварцман се справи безпроблемно с първия си съперник в квалификациите на Ролан Гарос
15:53, 21.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Свилен Русинов и Тервел Пулев участваха в третото издание на „Златните ръкавици на България“, по случай 100-годишния юбилей на БФ Бокс
15:35, 21.05.2024
Чете се за: 04:05 мин.