ЦСКА надви за втори път Рилски спортист и спечели бронза в Националната баскетболна лига

цска надви втори път рилски спортист спечели бронза националната баскетболна лига
Снимка: Национална баскетболна лига
20:56, 28.05.2023
Чете се за: 03:05 мин.

Отборът на ЦСКА спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след като победи за втори път лидера в редовния сезон Рилски спортист. „Червените“ се наложиха над двукратния вицешампион в последните два сезона с 86:72 (26:17, 24:19, 20:23, 16:13) като домакини в София във втората среща от плейофа за третото място и с 2:0 успеха спечелиха серията.

За последно ЦСКА стигна до медалите в мъжкото баскетболно първенство на България през 2007 година, когато спечели сребро, а сега в първия сезон при завръщането си в елита грабна бронза.

Воденият от старши треньора Росен Барчовски състав превъзхождаше противника почти през целия мач. Рилски спортист поведе с 5 точки след 4 минути игра за 11:6, но ЦСКА отговори с 11 безответни точки, за да обърне до 17:11. „Червените“ задържаха водачеството и в края на първата част авансът им бе 26:17. Домакините доминираха и през втората четвърт, вдигайки разликата до 16 точки при 35:19 след кош на Андрей Иванов 6 минути и половина преди почивката. Рилски спортист не успя да скъси дистанцията под 10 точки и след първото полувреме изоставаше с 36:50.

Йордан Минчев се разигра в третата част и натрупа общо 20 точки до момента за самоковци, които опитаха да намалят пасива си, но добри изяви Брандън Йънг и Мартин Сотиров помогнаха на ЦСКА да води със 70:59 преди последния период.

Гостите на три пъти свалиха разликата до 8 точки, последно при 68:76 при оставащи 5 минути в двубоя, но ЦСКА реагира със серия от 6:0 и дръпна с 82:68 и до края не допусна повече съперникът да се доближи.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха с 25 точки, 4 борби и 2 асистенции. Таменанг Чо допринесе с 24 точки и 9 борби за ЦСКА, а Брандън Йънг се отчете с 18 точки, 3 борби и 5 асистенции. „Червените“ отново бяха без Зейн Ноулс, Венцислав Петков и Драган Зекович.

За Рилски спортист Йордан Минчев завърши с 20 точки, 7 борби и 5 асистенции, Димаджио Уигинс се включи с 16 точки, 9 борби и 3 асистенции, а по 13 точки вкараха Чавдар Костов и Александър Янев. Брандън Рандълф отново не бе в състава на самоковци.

Той "ме страхува", те се "ротират" - как политическата реч изменя езиковите норми?