ЦСКА обърна Марек за седмата си победа във волейболния елит при мъжете

ВК ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg
20:39, 15.12.2023
Чете се за: 02:00 мин.

ЦСКА записа седма победа от началото на сезона във волейболния елит при мъжете. В среща от десетия кръг съставът на Сашо Попов се наложи в тежък двубой над Марек Юнион Ивкони след 3:2 гейма (25:19, 21:25, 25:27, 25:21, 15:9).

Гостите оказаха сериозна съпротива, но въпреки това столичани успяха да се съберат и да вземат ценната победа и 2 точки в борбата за върха в класирането. В хода на срещата Попов предприе рокади и след колебливите изяви в първите три гейма, ЦСКА заигра доста по-солидно в следващите два и заслужи успеха.

Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 19 точки (2 блокади, 1 ас, 39% в атака). Иван Колев се отличи с 15 точки (3 блокади, 2 аса, 50% в атака, 65% позитивно и 35% перфектно посрещане), а Тодор Вълчев се включи от пейката с 11 (44% в атака, 83% позитивно и 50% перфектно посрещане).

В следващия кръг ЦСКА гостува на Левски. Вечното дерби ще се проведе в залата на „сините“ на 30 декември от 19:00 часа.

Лидерът Дея спорт не срещна никакви трудности при гостуването на Пирин в Разлог и се поздрави с успех от 3:0 (25:23, 25:22, 25:20).

Бургазлии имат 8 победи и само 1 поражения и са лидери с 23 точки.

Николай Учиков беше най-резултатен за победителите с 16 точки. Неговите съотборници Стефан Чавдаров и Николай Николов завършиха с по 9 точки.

Дея спорт е в серия от четири поредни успеха.