ЦСКА откри серията срещу Левски с успех с 3:0 гейма

Втората среща е на 2 април (вторник), от 18:00 ч. в зала "Левски София". Играе се до две победи от три мача. Евентуален трети двубой ще се проведе на 4 април (четвъртък), отново в залата на ЦСКА.

цска левски записаха чисти победи подновяването женското волейболно първенство
Снимка: ВК ЦСКА
19:16, 31.03.2024
Чете се за: 01:37 мин.

ЦСКА поведе в полуфиналната серия във волейболната лига с 1:0 победи срещу Левски. Воденият от Юлия Минчева тим надигра Левски с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) в първия двубой помежду им, изигран в зала "Васил Симов". Двубоят гледахте пряко в ефира на БНТ 3.

Двубоят стартира с преднина на момичетата на Юлия Иванова. Домакините постепенно увеличиха разликата, в последните минути на гейма (20:13) тя бе стопена (20:20). В крайна сметка представителките на "армейците" успяха да надделеят.

Във втората част "червените" поведоха с 5:1 и 6:2, след което играта продължи равностойно. Постепенно ролите се разменяха, но в ключовите моменти домакините наложиха волята си. Така те поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм започна с преднина за "сините" (3:1), но състезателките на ЦСКА бързо обърнаха резултата в своя полза. Те бяха пълен доминант до 14:9, след което отново бяха настигнати от противника (12:14). "Червените" отново оформиха преднина, но, както в първата част, интригата се завърна в последните минути. До равенство не се стигна, и домакините не срещнаха повече проблеми, записвайки чиста победа.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Марица спечели срещу Славия първия мач от полуфиналите в женското волейболно първенство