от Борил Гочев
15:47, 24.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
цска наложи отново хектор продължава полуфиналите нвл дамите

Отборът на ЦСКА стана вторият полуфиналист в българското волейболно първенство при дамите, след като записа още една чиста победа срещу състава на Хектор София.

Момичетата на Юлия Иванова-Минчева се наложиха с 3:0 (25:20, 25:19, 25:20) гейма като гост във втората среща между двата тима и така затвориха серията с 2-0 успеха.

Двубоят премина изцяло под контрола на "червените", които си осигуряваха ранна преднина във всяка една от трите части и въпреки че допускаха спадове в играта, сребърните медалистки от последните два сезона нямаха проблеми да стигнат до крайния успех.

По този начин столичанки се класираха за полуфиналите в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените, където те очакват победителя от сблъсъка между Левски и Марица 2022. "Сините" спечелиха първия двубой с 3:0 гейма като гост преди два дни, а този следобед от 17:00 часа посрещат своя съперник в опит да затворят серията.

В последния двубой от днешната програма в женския волейболен шампионат един срещу друг в Бургас се изправят съставите на Дея спорт и Славия. "Белите" взеха преднина в серията след домакински успех в петък, а реваншът е днес от 15:55 часа и може да го наблюдавате НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg!