ЦСКА се нуждае от нова победа срещу Ботев Враца, за да не изостане от Лудогорец

Снимка: БГНЕС
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:51, 08.05.2023
Чете се за: 02:35 мин.

С три мача днес приключва последният 30-и кръг от редовния сезона на Първа лига. В първия от тях Берое посреща Хебър от 15:30 часа. В 17:45 трябва да започне двубоят Локомотив Пловдив - Левски, а в късната среща ЦСКА е домакин на Ботев Враца, като стадион "Българска армия" ще остане празен заради наказание на "армейците".

ЦСКА спечели срещу врачани с 4:0 по-рано през сезона. В последните три двубоя между двата тима столичани са отбелязали 12 гола, докато Ботев Враца има вкарани само 2. Саша Илич няма да може да разчита на двама основни футболисти в предстоящия мач. Става въпрос за Амос Юга и Брайън Морено. Последният получи контузия през първото полувреме на дербито с Лудогорец и поради тази причина не попадна в сметките за мача с Хебър Пазарджик в предния кръг.

Левски пък заминава за Пловдив със самочувствието на отбор, спечели 4 от последните си 5 мача в Първа лига. Благодарение на добрите си резултати гостите се позиционираха на 4-ото място във временното класиране. Тимът изостава на 5 точки зад 3-ия ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив от своя страна записа равенство 1:1 в гостуването си на Славия. Двата гола в срещата бяха отбелязани през второто полувреме. Кристиан Добрев вкара в 48-ата минута, а Хорхе Сегура с дебютното си попадение за Локомотив Пловдив уреди точката за "смърфовете" в 87-ата минута. След този мач Славия се задържа на 6-ото място с 49 точки, а Локомотив Пловдив е 7-и с 47.

Берое спечели два от последните три двубоя срещу Хебър. В последните три директни срещи между двата тима старозагорци са отбелязали 10 гола, докато съперникът им е вкарал само 3.