ЦСКА София загуби от полския Корона Келце в контрола

цска софия загуби полския корона келце контрола
от БНТ , Източник: БТА
16:18, 20.01.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Футбол

Отборът на ЦСКА София загуби с 0:2 от Корона Келце в контролна среща, проведена по време на зимния лагер на българските футболни вицешампиони в Лара, Турция.

През първото полувреме повечето интересни ситуации бяха пред вратата на ЦСКА-София. Евгени Шикавка изпрати високо първия опасен удар в мача, а след половин час игра поляците удариха и странична греда. Още в следващата атака Шикавка се озова сам срещу вратата след финт срещу Тибо Вион и Енес Махмутович, но Густаво Бусато отрази удара.

ЦСКА-София направи първото си чисто положение в 35-ата минута. Данило Асприля получи топката в наказателното поле от Станислав Шопов и стреля, но вратарят на поляците отрази удара.

В 37-та минута пък Нестор Ел Маестро остана без Амос Юга, който бе изгонен от игра. Само три минути по-късно "червените" допуснаха и гол, след като Пьотър Маларчик овладя избита топка на гърди и стреля от воле в мрежата на Бусато.

Нестор Ел Маестро направи много промени на полувремето и на вратата на "червените" застана Димитър Евтимов, който направи дузпа малко след почивката. Той събори играч на поляците в наказателното поле и в 49-та минута Адриан Далмау бе точен за 2:0.

"Червените" не успяха да се разпишат във вратата на поляците до края на мача и загубиха контролата с 0:2.

Заради обилен снеговалеж: Ограничиха движението на камиони по АМ "Тракия" в района на Пазарджик