ЦСКА спечели доиграването с Етър с два късни гола

Столичани отбелязаха две попадения в рамките на 168 секунди

19:17, 26.11.2023
Чете се за: 01:32 мин.
ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА победи Етър Велико Търново с 2:0 в мач от 18-я кръг на Първа лига. Джонатан Линдсет и Християн Петров се разписаха за победителите.

Първото полувреме на срещата бе изиграно вчера, но втората част бе отложена за днес след обилен снеговалеж.

Възпитаниците на Нестор Ел Маестро бяха по-активни в преден план, предвид численото им предимство на терена, след вчерашния червен картон на Георги Александров.

Домакините не се отказаха до последно, като натискът им се отплати в 84-ата минута. Джонатан Линдсет откри резултата. Норвежецът засече с глава центриране във вратарското поле на Иван Турицов.

Само 168 секунди игра "армейците" удвоиха аванса си. При разбъркване след ъглов удар Християн Петров се оказа най-съобразителен и с плътен шут от вътрешността на наказателното поле оформи крайния резултат.

ЦСКА оглавява класирането с актив от 41 точки. Етър остава на последното 16-о място в подреждането с 8 пункта.

Тина Търнър вече има почетна звезда в Бургас (Снимки)