Даниел Асенов с четвърти пореден медал от европейско първенство по бокс

даниел асенов четвърти пореден медал европейско първенство бокс
14:25, 29.05.2022
Чете се за: 01:45 мин.

Българският боксьор Даниел Асенов спечели четвърти пореден медал от европейски шампионат. 25-годишният ни национал взе бронзово отличие на първенството в Ереван.

В категория до 54 килограма Даниел Асенов-Тайсъна отстъпи с 0:5 съдийски гласа на ирландеца Дилън Ийгълсън на полуфиналите.

Българинът опита да заличи ръстовото предимство на съперника си, като изпита затруднения в първия рунд, за да намери дистанцията. Във втория Даниел изравни играта и всичко отиде в ръцете на съдиите след третата част. Ийгълсън направи достатъчно, за да ги убеди, че заслужава място на финал и така Асенов остана с бронзов медал.

За Даниел отличието е четвърто поредно на европейски финали. Той е златен медалист от Самоков 2015 и Харков 2017, както и сребърен от Игрите в Минск през 2019 г.

Дотук България записа финал за Ергюнал Себахтин (48 кг) и бронз на Даниел Асенов (54 кг). Третият ни полуфиналист – Хавиер Ибаниес (57 кг) ще се качи на ринга във вечерната сесия. Натурализираният кубинец ще срещне представителя на домакините Артур Базеян в четвърти мач, който трябва да започне около 17:45 ч.

По-рано днес Ергюнал Себахтин се класира за финала в категория до 48 килограма. Утре (30 май) ще се изправи срещу Сахил Алахвердови от Грузия в спора за златото.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Още Спорт

Ясна е програмата до края на сезона в НБЛ
17:32, 19.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Християна Гутева ще бъде първата жена, която да ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Каляри осигури оцеляването си в Серия А след успех над Сасуоло
15:48, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.