Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на турнира по художествена гимнастика Афродита къп

България завършва надпреварата с четири отличия

Дара Малинова
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
17:48, 17.03.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на деветото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" в Атина (Гърция).

Българката беше оценена с 28.000 точки. Това е второ бронзово отличие за възпитаничката на Райна Тошева, след като вчера тя се класира трета в многобоя при родените през 2009 г.

Златото взе Мейтал Маян Сумкин (Израел) с 29.400 точки, а втора е Натали Де Ла Роса (САЩ) с 28.900.

Малинова се класира четвърта на бухалки с 29.850 точки (трудност 13.500; артистичност 7.800; изпълнение 8.250) и остана на крачка от медалите. Щабът подаде контестация, която беше уважена и оценката й беше повишена от 29.550 на 29.800.

Златен медал спечели Алона Тал Франко (Израел) с 31.350 точки.

При жените Никол Тодорова допусна сериозни грешки на финала на бухалки и с резултат от 29.850 завърши на шесто място. Тя няма да играе на финала на лента.

Шампионка на бухалки стана Айбота Ертайкизи (Казахстан) с 32.000 точки.

Така България завършва надпреварата с четири отличия - при жените Никол Тодорова взе сребро на обръч, а при девойките Магдалена Вълкова спечели сребърен медал в многобоя при родените 2010-а, а Дара Малинова взе бронз в многобоя2009 година и бронз на лента.