Дармщад отстрани Мьонхенгладбах от Купата на Германия, победи за Лайпциг и Франкфурт

Борусия Мьонхенгладбах  Фрайбург
Снимка: БГНЕС
от БНТ
09:07, 19.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Дармщад поднесе изненадата на 1/16-финалите за Купата на Германия. Втородивизионният отбор отстрани елитния Борусия Мьонхенгладбах с 2:1.

Домакините поведоха в 23-ата минута на "Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор" в Дармщад. Филип Титц бе оставен непокрит в наказателното поле и с плътен удар откри резултата.

Играчите на Торстен Либернехт имаха добра възможност да удвоят аванса си, но Матиас Бадер стреля в напречната греда.

След паузата гостите възобновиха равенството. Лука Нец бе изведен в наказателното поле и с удар по земя изравни.

Резервата Аарон Сейдел оформи крайния резултат с диагонален изстрел в далечния ъгъл.

В останалите срещи от вечерта фаворитите РБ Лайпциг и Айнтрахт Франкфурт спечелиха срещите си.

Възпитаниците на Марко Розе се наложиха над Хамбург с 4:0. Юсуф Поулсен бе точен на два пъти през първото полувреме, за да осигури комфортен аванс на тима си. След почивката Мохамед Симакан и Бенямин Хенрихс добавиха по едно попадение и подпечатаха успеха.

Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт не срещна затруднения при визитата си на Щутгарт Кикерс. Рандал Коло Муани и Хървойе Смолчич отбелязаха два гола в рамките на 6 минути през първата част, за да заслужат място на тима в 1/8-финалите.