Давид Иванов се класира шести в многобоя на европейското първенство по спортна гимнастика

Вчера Иванов спечели сребърен медал на финала на кон с гривни в Римини, а също така се класита шести на халки и седми на успоредка.

Давид Иванов
Снимка: БФ Гимнастика
15:03, 28.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Други спортове

Националът Давид Иванов се класира шести в многобоя при младежите на европейското първенство по спортна гимнастика, което завършва днес в италианския град Римини.

Българинът събра 78.833 точки, след като получи оценки 12.900 на земя, 14.133 на кон с гривни, 13.000 на халки, 13.000 на прескок, 13.700 на успоредка и 12.100 на висилка. Така той се нареди шести на финала за индивидуалния многобой.

Победител стана Антони Мансар (Франция) с 81.499 точки (13.733, 13.000, 13.133, 14.400, 13.633, 13.600).