от Борил Гочев
11:33, 30.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Снимка: БТА

Отборът на Денвър Нъгетс спечели първия двубой от полуфиналната серия в Западната конференция срещу Финикс Сънс, след като надигра "слънцата" със 125:107 у дома пред близо 20 000 зрители в "Бол Арена".

След равностойна първа четвърт баскетболистите на Нъгетс изковаха до голяма степен своя успех във втората част, след която домакините имаха аванс от 68:51.

През второто полувреме гостите от Финикс направиха опит да се върнат в срещата, но Нъгетс не допуснаха изненада, а в хода на последната четвърт направиха и серия от 14:0 точки, за да поведат със 120:95, което и на практика подпечата победата им.

Джамал Мъри стана най-резултатен за Денвър със своите 34 точки, от които 20 дойдоха след почивката, а най-полезният играч в НБА през последните два сезона Никола Йокич изигра поредния си много силен двубой за Нъгетс и завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 19 борби.

За гостите от Финикс Сънс пък Кевин Дюрант също приключи с "дабъл-дабъл" - 29 точки и 14 борби, а Девин Букър вкара 27 пункта за "слънцата".

Полуфиналната серия в Западната конференция продължава с още един мач в Денвър на 2 май (вторник) в 5.00 часа рано сутринта българско време. Играе се до четири победи от седем мача.