Дея спорт завърши календарната година с разгром над Варна ДКС в женското волейболно първенство

дея спорт завърши календарната година разгром варна дкс женското волейболно първенство
Снимка: БТА
20:43, 01.12.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Волейболистките на Дея спорт Бургас завършиха подобаващо първия полусезон в дебюта си в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените, побеждавайки категорично състава на Варна ДКС като домакин.

Бургазлийки разгромиха своя съперник с 3:0 (25:14, 25:15, 25:16) гейма, а срещата в зала "Младост" продължи малко повече от час.

След този успех момичетата на Антон Петров ще зимуват на 5-ото място в първенството с баланс 3-4 и актив от 10 точки.

В същото време варненки приключват кошмарната за тях есен без точков актив, без победа и с едва два спечелени гейма по време на полусезона.

Христомира Поповска с четвъртфинал на сингъл и полуфинал на двойки на турнир в Салвадор