Дея спорт завърши с победа редовния сезон в женското първенство на България по волейбол

Бургазлийки се наложиха над ДКС Варна

дея спорт завърши календарната година разгром варна дкс женското волейболно първенство
Снимка: БТА
20:15, 13.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Дея спорт победи драматично с 3:2 (25:18, 25:14, 19:25, 13:25, 15:13) като гост ДКС Варна в първи двубой от 14-ия кръг в шампионата на България по волейбол за жени.

Срещата край морето продължи 100 минути и премина през тайбрек, след който бургазлийки си тръгнаха с крайния успех.

Дея спорт имаше преднина от два гейма, но след това варненки се върнаха в мача, печелейки следващите две части. В тайбрека Варна ДКС имаше преднина от 8:7 и 10:9, но след това гостенките направиха обрат до крайното 15:13 в своя полза.

Дея спорт завършва редовния сезон на пето място, докато Варна ДКС остава на осма позиция.

Останалите срещи от 14-ия кръг ще се изиграят в събота (16 март), като двубоят между Славия - ЦСКА ще бъде излъчен от 17:55 часа НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg!