Димитър Бербатов отново вкара на Ливърпул в благотворителен мач на "Олд Трафорд"

димитър бербатов отново вкара ливърпул благотворителен мач олд трафорд
Снимка: БГНЕС
20:39, 21.05.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Кандидатът за президент на Българския футболен съюз Димитър Бербатов отново се разписа за бившия си клуб Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул на "Олд Трафорд". Този път нападателят на "червените дяволи" бе точен във вратата на "мърсисайдци" по време на благотворителен мач между бивши играчи и легенди на двата тима.

Близо 49 хиляди зрители изгледаха на живо двубоя, в който участие взеха играчи като Гари Невил, Яп Стам, Патрис Евра, Карел Поборски, Джейми Карагър, Стюарт Даунинг, Луис Гарсия, Дирк Кайт, а събитието събра над 1,3 милиона паунда за благотворителната фондация на "червените дяволи".

След нулево първо полувреме двубоят, наречен "Легендите на Севера", се оживи, като Ливърпул поведе чрез Гарсия в 47-ата минута, но само три минути по-късно Бербатов си спечели дузпа и хладнокръвно я реализира за 1:1, връщайки спомените към знаменития си хеттрик срещу този съперник през 2010 година.

Резервата Макси Гонсалес вкара още два гола на Ливърпул за крайното 3:1 в полза на Манчестър Юнайтед.

Реваншът между двата тима ще се състои през септември на "Анфийлд", отново с благотворителна цел.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!