Димитър Исаев участва в артистичното плуване при мъжете в първия ден на световното първенство по плувни спортове

Българинът завърши на 14-о място в техническата програма

Христина Черкезова Димитър Исаев Юлия Чубурова Димитър Бобев
Снимка: Startphoto.bg
от БНТ , Източник: БТА
15:02, 02.02.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Димитър Исаев завърши на 14-о място соло (мъже) в артистичното плуване в първия ден от световното първенство по плувни спортове в Доха, Катар.

25-годишният Исаев записа 121.4600 точки и зае последното място в техническата програма.

Исаев, който е един от най-добрите състезатели български състезатели в скоковете във вода, от известно време участва и в артистичното плуване.

Артистичното плуване, което до 2017 година се наричаше синхронно, до 2015 година беше изключително и само женска територия, но на шампионата на планетата в Казан за първи път бе допуснато участие на мъже, като част от стремежа на международната федерация към полово равенство.

Припомняме, че от 5 до 18 февруари БНТ ще излъчи световното първенство по плувни спортове.

Още Спорт

Лука Дончич след успеха на Далас над Оклахома: Беше един от най-трудните ми мачове
13:18, 10.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния
Чете се за: 00:37 мин.
НСА и Посолството на Швейцария организират честване за 130 години от пристигането на швейцарските учители
Малтретираното дете от Пловдив ще бъде предадено днес на баща му
Марица Пловдив ще приеме домакинствата си от втория полусезон в зала "Колодрума"