Домакински триумф при мъжете и при жените в спринтовете от Световната купа по ски бягане в Трондхайм, Норвегия

В състезанието участва и българинът Симеон Деянов, който завърши на 65-о място в квалификацията от общо 77 участници и не продължи към същинската част на надпреварата.

домакински триумф мъжете жените спринтовете световната купа ски бягане трондхайм
от БНТ , Източник: БТА
16:48, 15.12.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Представители на домакините от Норвегия спечелиха спринтовете свободен стил при мъжете и при жените от Световната купа по ски бягане в Трондхайм.

При мъжете триумфът очаквано бе за Йоханес Клаебо, който триумфира във финала с време от 2:39.28 минути. Носителят на Световната купа изпревари с 0.81 секунди французина Люка Шанава и с 1.69 секунди сънародника си Харалд Амундсен.

В класирането за Световната купа водач с 572 точки е Амундсен, следван от Клаебо с 506 точки. Трети е друг норвежец - Пол Голберг, с 491 точки.

За Малкия кристален глобус в спринта водач с 328 точки е Клаебо, следван от сънародниците си Ерик Валнес с 295 и Хавард Таугбол с 228.

При жените във финал, решен с фотофиниш, победата грабна Кристине Скистад, която записа първи триумф през сезона.

Скистад пресече финалната линия с 3:04.71 минути, а като остави на 0.15 секунди и 0.16 секунди зад себе си шведките Лин Сван и Емма Рибом.

В подреждането за Световната купа начело с 623 точки е Джесика Дигинс. Американката остана четвърта в днешния спринт.

След Дигинс се нареждат Рибом с 589 точки и друга американка - Роузи Бренан, с 546.

В класирането в спринтовата дисциплина води Рибом с 312 точки, пред Сван с 295 и Скистад с 286.

Владимир Илиев завърши на 28-о място в спринта от Световната купа по биатлон в Ленцерхайде
Принц Хари спечели дело срещу вестникарската група "Мирър", подслушвала телефона му