доростол вълци разград спорят титлата годишните баскетболисти
Снимка: БФ баскетбол
10:43, 20.06.2023
Чете се за: 03:47 мин.

След титлата при 16-годишните, силистренският Доростол ще се бори отново за златни медали при подрастващите. Момчетата до 13 години на клуба отново стигнаха до финала на първенството в тази възрастова група, след като миналия сезон отстъпиха в спора за титлата на Миньор Перник. Тази година те ще спорят с Вълци Разград.

В първия полуфинален двубой Доростол надигра отбора на Академик Бултекс 99 след 59:48. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като си размениха по една четвърт, а на почивката съставът от Пловдив разполагаше с крехката преднина при 30:28. Домакините обаче се върнаха с нови сили през третия период, като стигнаха и до преднина от 9 точки в края му - 45:36. Баскетболистите от Академик Бултекс 99 не намериха възможност да стопят изоставането си през последните десет минути, а Доростол затвори двубоя с успех.

Вълци Разград спечели мача си срещу Балкан с 69:60, като двубоят бе изключително драматичен и пълен с много обрати. Баскетболистите на Пенко Велчев започнаха по-силно срещата и си осигуриха лека преднина след първите десет минути - 16:13. Тимът от Ботевград обаче набра инерция и добра втора четвърт им осигури аванс при 34:31 на почивката. Вълци не се отказаха и след подновяването на играта стопиха изоставането си и оставиха развоя на срещата да се реши през заключителния период, който започна при пълно равенство - 38:38. Интригата от мача се разплете едва в последните минути, когато повече желание показа тимът от Разград и спечели частта с 21:12, а с това и двубоя.

Така разградчани ще играят първи финал в историята си.

Черно море Тича и БУБА Баскетбол ще играят за петото място. Черно море постигна драматична победа срещу Шампион 2006 с 48:43. Двата състава си размениха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката столичният тим разполагаше с точка преднина - 20:19. След подновяването на играта баскетболистите на Юлиян Аладжов успяха да увеличат аванса си при 31:29, но "моряците" изиграха по-добра заключителна четвърт - 19:12 и в последните секунди от срещата стигнаха до успеха.

БУБА Баскетбол спечели мача си срещу Берое с 67:44, но противно на голямата разлика, и тази среща предложи много интрига. Първият период бе равностоен между двата тима, като столичния тим разполагаше с лека преднина - 22:18. Отборът от Стара Загора обаче не успя да отбележи нито една точка до почивката, откъдето дойде и разликата - 18:39. През второто полувреме съставите отново показаха равностойна игра, но Берое не намери сили да стопи изоставането си до края на двубоя.

Така за седмото място ще спорят съставите на Берое и Шампион 2006.

Радев: За Сарафов да съдим по действията му спрямо имунитетите и делата "на трупчета"
Виктория Томова влиза като "щастлива губеща" в основната схема на турнира на трева в Бирмингам