Достойно представяне за България на европейското първенство по плажен тенис в Гърция

достойно представяне българия европейското първенство плажен тенис гърция
Снимка: БФ Тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
16:19, 30.09.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Осем българи взеха участие в европейското първенство по плажен тенис в Картерос Бийч, Крит, Гърция.

България беше представена при мъжете от Стефан Пенков, Пламен Фотев, Николай Зиколов и Александър Велев, а при жените от Карина Димова, Дияна Митева, Калина Петкова и Катерина Генова. Капитан на България е Георги Оцетаров.

На двойки при мъжете Пламен Фотев и Стефан Пенков започнаха с победа с 6:2, 6:2 над Тумджо/Тумджо от Естония, но на осминафиналите загубиха драматично с 4:6, 7:5, 8-10 от шестите поставени нидерландци Ертнер/Антинк.

Николай Зиколов и Александър Велев допуснаха поражение още в първия кръг в много оспорван мач с 3:6, 6:3, 8-10 Аренс/Нотер от Германия. В утешителната надпревара българите все пк победиха с 6:3, 6:1 Щаудахер/Валсбергер от Белгия преди в четвъртфиналите да загубят с 6:7(5), 2:6 от Адив/Тал от Израел.

При жените Карина Димова и Диана Митева започнаха с убедителна победа с 6:0, 6:1 над Сака/Симоу от Гърция, а на осминафиналите отстъпиха на вторите в схемата италианки Диана/Нобиле с 4:6, 0:6.

Калина Петкова и Катерина Генова загубиха с 3:6, 0:6 от осмите поставени Куна/Таварес от Португалия. В утешителната надпревара нашите момичета също отстъпиха с 4:6, 6:3, 7-10 от Ганс/Пелег от Израел.

В турнира на смесени двойки Карина Димова и Николай Зиколов загубиха с 5:7, 1:6 от Хоогендам/Грот от Нидерландия, докато Диана Митева и Стефан Пенков се отказаха при резултат 2:1 в първия сет срещу Маел/Джунг от Естония заради вирусно заболяване на Митева.

Мартин Чой пред БНТ: Последният сезон бе много силен за нас
Енергийният министър: Плановете стартират преговорния процес с Брюксел, а не го предопределят