Два ранни гола на Мбапе помогнаха на ПСЖ за победа срещу Ювентус

23:53, 06.09.2022
Чете се за: 02:32 мин.
два ранни гола мбапе помогнаха псж победа ювентус
Снимка: Туитър

Отборът на ПСЖ надигра с 2:1 у дома състава на Ювентус в дербито на първия ден от груповата фаза на Шампионската лига.

На своя "Парк Де Пренс" двата гола за френският шампион реализира Килиан Мбапе през първата част, а след почивката Уестън Маккени върна един гол за "Старата госпожа".

Двубоят стартира по страхотен начин за момчетата на Кристоф Галтие, които поведоха след само пет минути игра. Неймар копна топката над отбраната на гостите, а без да се колебае Мбапе стреля мощно от въздуха от близко разстояние и преодоля Матия Перин за 1:0.

В 22-ата минута отново френската звезда на ПСЖ бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа след отлично двойно подаване с Ашраф Хакими.

Уестън Маккени върна надеждите на гостите от Ювентус в началото на втората част, вкарвайки с глава след центриране от корнер на Филип Костич. Вина за гола носи и стражът на домакините Джанлуиджи Донарума, който излезе неразчетено при подаването на Костич и това допълнително улесни Маккени при завършващия удар.

След гола "бианконерите" се опитаха да натиснат своя съперник, но въпреки това не стигнаха до сериозни опасности пред вратата на ПСЖ и така победата остана за Килиан Мбапе и компания, като това бе и първият случай в историята, в който френският тим побеждава Юве.

В другата среща от групата пък Бенфика се справи с 2:0 като домакин на Макаби Хайфа. И двете попълнения дойдоха в началото на второто полувреме и бяха дело на Рафа Силва и Алхандро Грималдо.

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Още Спорт

Георги Глушков награди Кимия Ализаде за спечелената европейска титла по таекуондо
17:25, 15.05.2024
Чете се за: 02:00 мин.
Радослав Гидженов ще ръководи мачове от европейското първенство до 17 г.
17:07, 15.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Министър Георги Глушков подсигурява участието на българските щангисти на Олимпийските игри
16:45, 15.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Филип Виденов представи Българската федерация по баскетбол на Генералната асамблея на ФИБА
15:49, 15.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Арина Сабаленка продължава към полуфиналите в Рим след успех над Йелена Остапенко
15:34, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Световният шампион по баскетбол Германия остава без треньор след Олимпийските игри
13:28, 15.05.2024
Атанас Караиванов пред БНТ: Във финала за Купата на България всичко може да стане
12:47, 15.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Спортни новини 15.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 15.05.2024
Реал Мадрид започна защитата на трофея в Шампионската лига с класика в Глазгоу, Бензема се контузи