Двукратният носител на Купата на африканските нации Алжир отпадна от турнира

Алжирците загубиха последния си мач срещу Мавритания

от Милен Костов
08:30, 24.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.
ангола алжир победиха мач група турнира купата африка

Мавритания победи Алжир с минималното 1:0 и по този начин отстрани двукратният носител на Купата на африканските нации от турнира.

Победното попадение на стадион "Мюнисипал де Боеке" в Буаке дойде в 37-ата минута, когато Яли Делахи отправи плътен удар от вътрешността на наказателното поле.

След почивката алжирците се опитаха да се върнат в срещата, но Бабакар Ниасе спаси удар на Аиса Манди.

Мавритания можеше да удвои преднината си в края на сблъсъка, но резервата Папе Ибну Ба стреля в напречната греда на празна врата.

В другия мач от групата, игран по същото време Ангола победи Буркина Фасо с 2:0.

Ангола спечели групата с актив от 7 точки, докато Буркина Фасо остана на втората позиция с 4 пункта. Мавритания продължава към елиминациите на турнира, след като попадна сред най-добрите трети отбори със своите 3 точки. Алжир събра само две точки и отпада от надпреварата.

Иванка Шалапатова за убийството в "Драгалевци": Децата са в сигурна семейна среда
Какво ще се случи с децата по казуса с жестокото убийство в "Драгалевци"? - говори адвокат Йорданка Бекирска