Емилия Димитрова с 20 точки при загуба на Гранд Репидс в САЩ

емилия димитрова точки загуба гранд репидс сащ
19:11, 18.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Българската волейболистка Емилия Димитрова и отборът на Гранд Репидс Райс (Мичигън) записаха пето поражение в новосформираната американска Професионална лига.

Воденият от Кати Джордж тим отстъпи като гост Вегас Трил с 2:3 (25:21, 25:21, 21:25, 16:25, 12:15) гейма.

Емилия Димитрова изигра пореден силен двубой, като се отчете с 20 точки (1 ас). Най-резултатна стана Клеър Шоси със своите 26 точки (2 блокади), а Симон Абът добави 12 точки (2 блокади).

За съперника Хат Бел и Хана Медъкс приключиха с по 21 пункта, 15 добави Бъркли Облад (1 ас, 3 блокади).

Гранд Репидс заема четвърта позиция в подреждането с актив от 4 победи и 5 загуби, докато Вегас Трил е шести с 5 победи и 7 загуби.

В следващия Емилия Димитрова и нейните съотборнички се изправят срещу Кълъмбъс Фъри на 21 март (четвъртък) от 02:00 часа българско време.