Етър Велико Търново победи Берое Стара Загора в контролна среща

етър велико търново победи берое стара загора контролна среща
Снимка: ФК Етър Велико Търново
22:17, 05.07.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Новакът в Първа лига Етър победи с 2:1 старозагорския Берое в контролна среща, която се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Домакините зарадваха феновете си не само с първата си победа в подготовката, но и с офанзивна игра през целия мач.

В стартовия състав на Етър попаднаха четири от новите попълнения – Дамян Христов, Илкер Будинов, Шано Бокулда и Димо Бакалов. Последният в 13-ата минута от фаул стреля над гредата. Гостите обаче издебнаха момента си в 17-ата минута с една контра, при която Говачи центрира отдясно и оставеният непокрит Тонислав Йорданов с глава вкара за 0:1.

След гола "виолетовите“ трайно пренесоха играта напред. В 37-ата минута Шано Буколда технично намери Крум Стоянов, който стреля без забавяне, но вратарят на Берое спаси. Отново Бакалов от фаул стреля над вратата.

Втората част започна с гол за Етър. След центриране отляво Мартин Тошев с глава изравни за 1:1. Последваха много силни минути и първо след пробив на скорост на Владислав Найденов играч на гостите едва не си вкара автогол. После пък Тошев с глава стреля над гредата. В 52-ата минута Антъни Лебан с удар от дистанция принуди вратаря да спасява. Георги Александров също можеше да вкара, но ударът му с глава мина опасно на сантиметри от гредата.

Последва и мощен удар на Мартин Николов, който разтърси напречната греда.

В 77-ата минута друго ново попълнение – Денислав Ангелов, напредна сам срещу вратаря и технично се разписа за крайното 2:1.