България победи Италия с 5:0 в мач от Международния парламентарен футболен турнир

българия победи италия мач международния парламентарен футболен турнир
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
14:57, 24.09.2023
Чете се за: 03:27 мин.

България победи Италия с 5:0 в мач от Международния парламентарен футболен турнир, който се проведе в Румъния. Още в началото на надпреварата Николай Алгафари (ГЕРБ), носещ емблематичния номер 11 за ляво крило, отбеляза гол в противниковата врата. Седем минути по-късно се разписа и капитанът на отбора Красимир Вълчев (ГЕРБ).

Последва здрава битка и интензивни сблъсъци в центъра на игрището и в третината, по-близка до вратата на противника. Последва трети гол на Красимир Вълчев. След него за България се разписа и бившият шампион по борба Даниел Александров (ГЕРБ). В изблик на радост и пред любопитните погледи на публиката и фотографите той направи предно салто.

Второто полувреме започна с неприятен инцидент. Депутатът Гюнер Ахмед от ДПС се контузи и беше изведен от екип на Спешната помощ (СМУРД). Народният представител е със скъсан ахилес и утре му предстои операция в Букурещ, научи БТА.

Напрежението на терена ескалира, когато съдията вдигна жълт картон за Никола Скорчелиев от българите (с номер 21) заради спречкване с играч от противниковия отбор. Конфликтът бързо беше потушен с прегръдка и ръкостискане, както подобава на съседско дерби между политици.

Две минути преди края на срещата Красимир Вълчев отбеляза още един гол и оформи крайното 5:0 за България.

Посланикът на страната ни в Румъния Радко Влайков беше неотлъчно с момчетата, за да ги подкрепя морално. Не липсваше и българска агитка на трибуната. Валентин Милушев беше най-възрастният играч в отбора ни - на 57 години, а Васил Русанов най-младият - на 28.

Днешният, трети ден от турнира продължи с мач между Румъния и Турция, който завърши с равен резултат. В редиците на румънския отбор беше депутатът на българското малцинство в румънския парламент Георги Наков. Страната-домакин стана шампион в състезанието с над 20-годишна традиция.

На второ място в крайното класиране се нареди Турция, следвана от България (трето място) и Италия (четвърто място). Всеки отбор получи по една купа и медали, връчени лично от председателя на Камарата на депутатите(долната камара) в румънския парламент Алфред Симонис.

Специални награди имаше и за тримата съдии. На финала всички отбори си направиха обща снимка за спомен. Румъния беше домакин на турнира за трети път. През годините той се е провеждал и в Турция, Русия и Унгария.

Чете се за: 01:50 мин.
Коко Гоф получи "геврек" във втория сет, но си проправи път към четвъртия кръг на турнира от сериите WTA 1000 в Рим
23:25, 11.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
АПОЕЛ Никозия с Георги Костадинов станаха футболни шампиони на Кипър за 29-и път
23:18, 11.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
България определи състава си за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол при жените
23:10, 11.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Челси се изравни с Нюкасъл на седмата позиция във Висшата лига след победа с 3:2 като гост срещу Нотингам Форест
22:47, 11.05.2024
Георги Дерменджиев: Когато дойдох, исках да има точно такъв колектив и всички да си вярват
22:40, 11.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Стамен Белчев: Доволен съм от това, което показаха футболистите през голямата част от мача
22:35, 11.05.2024