Тимът победи Минесота Юнайтед с 5:1, българинът се разписа

филип кръстев дебютира гол лос анджелис сащ
от БНТ , Източник: БТА
10:03, 05.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Българският полузащитник Филип Кръстев се разписа при победата на Лос Анджелис ФК с 5:1 над Минесота Юнайтед в мач от поредния кръг на Мейджър Лийг Сокър.

Бившият футболист на Славия и Левски бе точен за шампионите на САЩ в 67-мата минута, четири след като се появи в игра от пейката. Той осъществи самостоятелен пробив от центъра и с хубав диагонален удар по земя с десния крак оформи крайния резултат.

Преди това три гола за Лос Анджелис реализира нападателят Денис Буанга, а сметката на домакините набъбна и с автогол на Мигел Тапиас.

За гостите от Минесота единственото попадение реализира Хасани Дотсън, който бе точен още в четвъртата минута на мача.

Попадението срещу Минесота е второ за Кръстев с екипа на Лос Анджелис в девет изиграни мача и първо в Мейджър Лийг Сокър.

В класирането Лос Анджелис е на трето място в Западната конференция с 48 точки от 32 мача. Минесота Юнайтед е на 12-о място с 38 точки.

Борисов: ГЕРБ няма да е партията, която ще свали това правителство
Стефано Пиоли: Мачът с ПСЖ ще бъде много важен