22:03, 19.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.
филип кръстев наказа бившия тим славия донесе точки левски
Снимка: ПФК Левски

Отборът на Левски постигна победа с 2:1 при гостуването си на Славия в двубой от предпоследния 31-и кръг на Първа лига.

"Сините" откриха резултата в 38-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира по диагонал от десния фланг в наказателното поле на "белите, където Илиян Стефанов с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Славия изравни резултата след час игра на стадион "Александър Шаламанов" в столицата, когато получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Филип Кръстев срещу Иван Минчев в наказателното поле на Левски. Зад топката застана Георги Вълчев, който се разписа в мрежата зад страна Николай Михайлов.

В 83-ата минута Кръстев получи топката по левия фланг на нападението и с техничен удар прати кълбото в далечния ъгъл на Вицов за 2:1 в полза на Левски. По този начин младежкият национал се реабилитира за дузпата, която направи по-рано в мача.

В класирането съставът на Станимир Стоилов е трети 52 точки, докато този на Златомир Загорчич е шести с 37 пункта.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!