Франция при младежите и Узбекистан при девойките триумфираха в отборните надпревари на международния турнир на сабя "Аспарухов меч"

франция младежите узбекистан девойките триумфираха отборните надпревари международния турнир сабя аспарухов меч
Снимка: фейсбук страница на БФ фехтовка
08:40, 05.02.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Франция при младежите и Узбекистан при девойките триумфираха в отборните надпревари на силния международен турнир на сабя "Аспарухов меч", който се проведе в Пловдив и беше валиден за Световната купа.

При младежите в състезанието участваха 22 отбора, като на първо място се класира Франция, пред Италия и Узбекистан.

Българският тим в състав Виктор Филев, Николай-Томас Георгиев, Михаил Хаджилазов и Никола Господинов завърши на 12-о място. В първия си двубой, за място сред най-добрите 16, фехтовачите победиха Йордания с 45:30. В срещата за място в топ 8 националите отстъпиха пред Италия с 35:45. В двубоите за разпределение на местата от 9-о до 16-о Филев, Георгиев, Хаджилазов и Господинов победиха Великобритания с 45:37 и загубиха от Испания с 45:41. В срещата за 11-12-о място българите отстъпиха пред Китай с 41:45 и завършиха състезанието 12-и.

При девойките на пътеките излязоха 15 отбора, като купата спечелиха сабльорките на Узбекистан. На второ място завърши Франция, а трети се класираха унгарките.

Българският тим в състав Мариела Георгиева, Сияна Епитропова, Кристина Миланова и Михаела Николова приключи турнира на 14-о място. В първата си среща за място сред най-добрите 8 сабльорките отстъпиха пред Великобритания с 40:45. В първия двубой за разпределение на местата от 9-о до 16-о Георгиева, Епитропова, Миланова и Николова загубиха от Китай с 28:45. В срещата за разпределение на местата от 13-о до 16-о българките отстъпиха пред Канада с 29:45 и завършиха надпреварата на 14-а позиция.

Две титли за България на балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки в Белград
Проф. Илко Гетов: Здравното министерство е разпоредило проверка в болница "Лозенец"