Франция спечели първа европейска титла по футбол за жени до 17 години

франция спечели първа европейска титла футбол жени години
Снимка: БНТ
21:01, 26.05.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Франция спечели първа европейска титла по футбол при жените до 17 години.

В мача за златните медали на Стария континент „петлите“ се наложиха с 3:2 над селекцията на Испания.

След нулево първо полувреме Франция откри резултата на стадион „Лулекула“ в Талин в 64-ата минута чрез Лиана Жозеф. Отново тя бе в епицентъра на събитията, когато четвърт час преди края на редовното време удвои преднината на своята страна.

Французойките направиха преднината си класическа чрез капитана си Мелин Менди, който се разписа от дузпа в 78-ата минута.

„Ла Фурия“ успя да се върне в срещата от незавидната си позиция в 79-ата минута, когато капитанът на тима Вики Лопес намали изоставането на испанките и отново тя вкара и второ попадение секунди по-късно.

Въпреки натиска на Испания, Франция успя да удържи крехката си преднина до края на срещата, с което се поздрави с първа европейска титла при 17-годишните футболистки.

ЦСКА надви Рилски спортист в Самоков и е на победа от спечелването на бронза в НБЛ
Красимир Балъков: Футбол със страх не се играе