от БНТ
06:13, 28.02.2020
Чете се за: 00:45 мин.
У нас

Тази нощ, с полет от Милано, футболистите на "Лудогорец" се прибраха у нас след мача с италианския гранд "Интер".

Заради коронавируса, срещата се игра пред празни трибуни, а разградчани бяха следени от специален от лекарски екип. Днес целият отбор ще премине през контролни прегледи във Военномедицинската академия в София.

Българският шампион напуска тазгодишното издание на Лига Европа. "Лудогорец" отсъпи с 1-2 на "Интер" в реванша от 1-16 финалите на турнира и с общ резултат от 1-4 отпадна от надпреварата.

Пред празните трибуни на Джузепе Меаца "Лудогорец" изглеждаше доста по добро от първата срещу и дръзна първи да отправи предизвикателство към домакините от "Интер" повеждайки в резултата, но лесно допуснатите голове след това го лишиха от по добър резултат.

В началото вратаря Пламен Илиев развенча Ромелу Лукаку преди да дойде голът на Каули Оливейра в 26-тата минута. След попадението интер взе инициативата и стигна до изравнявнителен гол на гол на Кристияно Бираги , дошъл и след неумелата намеса на стржажа на орлите.

В добавеното време на първата част Алексис санчес и Лукаку матираха отбраната на гостите, като и късметът влезе в помощ на нерадзурите при удара на белгиеца. След почивката на два пъти гредата спаси "Лудогорец" след ударите на Санчес и Лукаку, а в края въпреки че "Лудогорец" изглеждаше по активния тим не успя да стигне до изравняване.