Футболните ни национали до 17 години завършиха със загуба в европейските квалификации

Тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от равенството с домакина Румъния.

футболните национали години драматична победа хърватия турнира загреб
Снимка: БФС
от БНТ , Източник: БТА
15:04, 26.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Национални отбори

Българският национален отбор по футбол до 17 години загуби от Уелс с 1:2 в последния си мач от европейските квалификации, игран в румънския град Могошоая.

Така тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от равенството с домакина Румъния, като в първия двубой отборът на селекционера Тодор Симов отстъпи пред Швеция с 1:2. За финалния турнир в Кипър от нашата група се класира отборът на Швеция, а Уелс се надява да е сред най-добрите втори.

В 52-рата минута Божидар Петров си вкара автогол, с което даде аванс на тима на Уелс. В 74-ата минута Елиът Майлс направи 2:0 за съперника.

Една минута преди края на редовното време Михаил Полендаков вкара почетното попадение за България.

Съставът на България: Атанас Кехайов, Христо Аргиров (63 - Калоян Божков), Мартин Димитров, Симеон Цанев, Божидар Петров (68 - Давид Димитров), Марто Бойчев (63 - Стивън Гаоте), Михаил Полендаков, Михаил Петров (63 - Борис Тодоров), Емил Найденов (80 - Виктор Иванов), Филип Гигов, Васил Каймаканов.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Още Национални отбори

Германия продължава с нестандартното обявяване на отбора си за Евро 2024
18:54, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Радослав Гидженов ще ръководи мачове от европейското първенство до 17 г.
Чете се за: 01:42 мин.
Илиан Илиев обяви имената на играещите зад граница футболисти за мачовете с Румъния и Словения
13:57, 13.05.2024
Еманюел Макрон: Надявам се Мбапе да участва на олимпийските игри с френския отбор
18:25, 11.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Българският национален отбор по минифутбол завърши втори в групата си на европейското първенство по Сока 6
16:14, 10.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Българският национален отбор по минифутбол се класира за осминафиналите на европейското първенство
21:48, 09.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.