Георги Димитров на подиума на пистата „Пол Рикар” във Франция

георги димитров подиума първия старт прототип
11:00, 26.03.2023
Чете се за: 01:52 мин.

Българският пилот Георги Димитров завърши на второ място първото си състезание от сезона в новия за него шампионат Ultimate Cup Series на пистата „Пол Рикар” във Франция.

Димитров дебютира в състезанията за издръжливост с LMP3 прототип с 5,6-литров V8 двигател на Nissan и се справи отлично заедно със съотборниците му в TS Corse Айртон Симънс и Робърт Калиси.

През миналата година пилотът се състезава в британската Формула 4, където завърши 8-и в крайното класиране с 3 победи.

Ultimate Cup Series е шампионат, който събира в един формат състезания за издръжливост за прототипи и GT автомобили, и спринтови надпревари. Първото състезание за Димитров на „Пол Рикар” беше 4-часова надпревара, започнала надвечер и завършила на фарове малко преди полунощ. Димитров и съотборниците му се състезават с прототип Duqueine M30-D08, наследник на популярния автомобил в LMP3 класа Norma M30.

Победата спечели екипажът в състав Мануел Еспирито Санто, Вячеслав Гутак и Джордж Кинг с прототип Ligier JS P320.

Сезонът в Ultimate Cup включва 6 кръга и се провежда на добре познатите на феновете писти: „Навара”, „Хокенхайм”, „Миркор”, „Маникур” и отново „Пол Рикар” за финала в средата на ноември.

Чете се за: 01:27 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Спортни новини 02.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 02.05.2024